przez

Co to był za dzień!

Wczoraj obchodziliśmy imieniny Pradziadka Aleksandra i to w najlepszym na te obchody regionie Polski, najbliżej jak się da Rudek, Beńkowej Wiszni, Lwowa.

Rozpoczęliśmy od wizyty w Szkoła Podstawowa w Medyce, gdzie odbyło się podsumowanie projektu „Spotkanie z Aleksandrem Fredrą”, który został zrealizowany dzięki współpracy Szkoły oraz Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Oddziału w Przemyślu (PCEN Przemyśl), a koordynowany przez nauczycielkę języka polskiego i jednocześnie doradcę metodycznego nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych z powiatów przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego oraz miasta Przemyśla, nieocenioną panią Małgorzatę Churę-Kanię. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Medyce, Siedliskach, Hureczku, Lesznie, Torkach, Nehrybce, Maćkowicach, Manasterzu, Stubnie i Studzianie.

Były recytacje w wykonaniu nagrodzonych uczniów, wystawy prac i wystawa fredrowska, a na koniec poczuliśmy pierwsze tchnienie magii Świąt dzięki radosnej pastorałce. Czy to nie wspaniałe obchody imienin?

Z całego serca dziękujemy!

Szczególnie podziękowania należą się panu Bartoszowi Jakubowskiemu ze Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej, dzięki któremu zostaliśmy zaproszeni oraz pani dyrektor Elżbiecie Brodzie, która przyjęła nas z wielką gościnnością.

A to nie był koniec!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Search Window